KPSS GY - GK - Eğitim


MEB Sınavları


ÖABT - Kpss A Lisans


YKS Sınavları


Diğer Sınavlar ve Testler


Testler > Güncel Bilgiler > 2018 KPSS Güncel Bilgiler Denemeleri X

Soru 1
100'ü aşkın söz ve bestesi olan, müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran, 14 Şubat 2018 tarihinde kaybettiğimiz, Türk halk müziğinin usta ismi aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir?
Soru 2
Aşağıdakilerden hangisi, gök cisimlerinin dünyaya uzaklığını hesaplayarak Ay’ın haritasını çıkaran, bu çalışması nedeniyle NASA tarafından Ay’da bir bölgeye ismi verilen Türk-İslam bilginidir?
Soru 3
Türkiye’nin doğal gaz arz güvenliğinin sağlanması amacıyla 10 Şubat 2017 tarihinde resmî açılışı yapılan yer altı doğal gaz depolama tesisi hangi gölümüzün adını taşımaktadır?
Soru 4
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı olarak yurt dışı ofisleri aracılığıyla Türkiye’nin dış yardımlarını organize eden; restorasyon, sağlık, eğitim, tarım ve hayvancılık, idari ve sivil altyapıların geliştirilmesi gibi birçok alanda faaliyet gösteren kuruluş aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 5
24 Şubat 2017’de yayımlanmaya başlanan ve 33. Osmanlı Padişahı’nın son 13 yılını konu edinen tarihi-kurgu türündeki dizi hangisidir?
Soru 6
2017 yılında aşağıdaki illerimizden hangisinin mutfağı gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağı"na girmiştir?
Soru 7
Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) tarafından Maryland’deki Laurel Labaratuvarında tasarlanan, gelecek yıl Güneş’in atmosferine gönderileceği açıklanan ve Güneş’e en fazla yaklaşan araç olacak olan uzay aracının adı nedir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim